#1 2014-10-03 10:47:37

aaliyah1

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2012-10-17
Posty: 3
Punktów :   

Blok 21B - wilgoć na oknach

Witam sąsiadów,
Chciałabym spytać czy koś z Państwa ma problem z wychodzącą wodą na szybach okiennych (wokół ram). Problem w naszym mieszkaniu (4 piętro) wystąpił już w zeszłym roku, ale ze względu na dopiero co zakończony remont p. Parol uznał, że powodem są wilgotne ściany, brak sąsiadów pod itp. Pierwsze zimne noce w tym roku pokazały, że problem nadal istnieje. Z pewnością nie chodzi tu o brak dostatecznej wentylacji, bo wszystkie okna pozostają w pozycji rozszczelnienia, plus mieszkanie codziennie jest wietrzone ze względu na problem, co niestety odbija się na zdrowiu, bo temperatura w mieszkaniu jest ok. 20C, słowem jest zimno. Korzystanie z ogrzewania tylko wzmaga problem, ze względu na większą różnicę temperatur wewnątrz i na zewnątrz
Proszę o ewentualne komentarze i porady.
Pozdrawiam

Offline

 

#2 2014-10-05 23:26:21

APJJ

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2013-07-11
Posty: 11
Punktów :   

Re: Blok 21B - wilgoć na oknach

Witam.Wprawdzie nie jestem mieszkanką waszego bloku tylko 21A,ale my mamy ten problem odkąd się wprowadziliśmy do teraz czyli trzeci sezon.W tym roku to dopiero początki sezonu grzewczego a na zewnątrz jeszcze nie jest tak zimno więc para na szybach jest niewielka,ale w ubiegłym sezonie rano musiałam ściągać wodę z całych szyb.Pierwszej zimy było tak źle,że w pokojach gdzie nie mamy wentylacji w dolnych rogach glifów tynk tak przemiękł,że po prostu wypłynął.Ja radzę zaopatrzyć się w dobrej jakości pochłaniacze wilgoci i stawiać na każdym oknie,pewnie pomoże niewiele,ale zawsze.Jeżeli już drugi sezon jest to samo może okazać się,że tak już pozostanie...tak jak u nas.Pozdrawiam

Offline

 

#3 2014-10-08 13:28:44

Krokodyle

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2012-08-13
Posty: 30
Punktów :   

Re: Blok 21B - wilgoć na oknach

Problem polega na tym, że w naszych blokach jest źle zaprojektowana wentylacja. Jakiś czas temu były robione badania i wynika  z nich, że "to tak jakbyśmy do mercedesa wstawili silnik od malucha". O ile się nie mylę chodzi o za niskie kominy i zamiast wyciągać powietrze działają zupełnie przeciwne. Proponuję przystawić zapałkę (zapaloną )do wywietrznika i wszystko powinno sie wyjaśnić. pzdr

Offline

 

#4 2014-10-13 10:57:59

aaliyah1

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2012-10-17
Posty: 3
Punktów :   

Re: Blok 21B - wilgoć na oknach

Dziękuję za komentarze. Złożyliśmy reklamację na system wentylacyjny w naszym mieszkaniu. Był jakiś inspektor przysłany przez Partnera. Reklamacja zastała rozpatrzona pozytywnie i w przeciągu 2 tygodni mają naprawiać chyba te za krótkie kominy i zamontować jakiś system, który samoczynnie wymusza wentylowanie. Mam jeszcze nadzieję, że uda się pozbyć problemu, pytanie tylko czy te 2 tygodnie to realny termin w przypadku naszego dewelopera. Pozdrawiam

Offline

 

#5 2014-10-13 14:35:07

Krokodyle

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2012-08-13
Posty: 30
Punktów :   

Re: Blok 21B - wilgoć na oknach

Z mojej perspektywy wynika, że nie powinno być opóźnienia.

Offline

 

#6 2014-10-30 21:46:19

APJJ

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2013-07-11
Posty: 11
Punktów :   

Re: Blok 21B - wilgoć na oknach

Witam.Widziałam,że zamontowali już wam nowe kominy.Czy widać jakąś zmianę?Może warto będzie i w naszym bloku o to powalczyć jeżeli wam pomoże.Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.uks27katowice.pun.pl www.wrestlemania.pun.pl www.ktk2010.pun.pl www.svminefb.pun.pl www.biotechnologia-kul.pun.pl