#1 2012-11-16 19:17:08

 krisscox1

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2012-08-09
Posty: 43
Punktów :   

o spotkanie

witam dziś jest spotkanie w sprawie usterek czy ktoś napisze jak wyglądało i jaka problematyka była poruszana ? pozdrawiam

Offline

 

#2 2012-11-20 09:49:47

Deli

Administrator

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: o spotkanie

Chyba się nie dowiemy
Jak mniemam chodzi o wszędobylskiego grzyba, podejrzenie pada na wentylację, ale niekoniecznie musi to być tylko i wyłącznie jej wina.  Głównie panuje przekonanie, że grzyb na ścianie to wina lokatora, pewnie po trosze tak. Ale jeżeli przychodzi do Nas okresowo kominiarz, i wymaga otwarcia okna do sprawdzenia wentylacji - to coś tu nie do końca jest jak należy. Wietrzyć trzeba - to wie każdy, ale prawidłowo działająca wentylacja powinna funkcjonować zdaje się już na rozszczelnionych oknach a nie przy otwartych ? - W zimie możemy pomarzyć o otwieraniu okien Zresztą na szczytowych kondygnacjach tak wieje przez ściany, że ciąg raczej jest zachowany w 100% :] U mnie osobiście grzyb już nie wyłazi - co nie oznacza, że go tam nie ma, ściany od kaloryfera mam zimne, na oknach płynie woda, i pomimo pochłaniaczy wilgoci w każdym pomieszczeniu, otwieranych oknach jej stan przedstawia się na 65 -70%, :]
Jeżeli mam obstawiać to stawiam na winę wykonawcy albo projektanta. Ze ścianami też nie jest jak należy, więc trudno stwierdzić czy usprawnienie/naprawienie wentylacji rozwiąże Nasze problemy. Bowiem by pozbyć się grzyba trzeba drogich zabiegów (osuszanie) na całym budynku, a nie tylko zaleczania dziadostwa we własnym zakresie.

Tylko patrzeć kiedy zaczną Nam pleśnieć tkaniny i chorować dzieci.

Kochani ... piszcie coś ...
Rozmawiajmy

Offline

 

#3 2012-11-20 19:58:31

 adus

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2012-08-09
Posty: 20
Punktów :   

Re: o spotkanie

Budynki są budowane w szybkim tempie. Zaraz po wymurowaniu i zalaniu posadzek są tynkowane. Woda nie ma kiedy odparować.
Mieszkania nie są dwustronne - u mnie ciężko jest wywietrzyć mieszkanie, nawet przy otwartych oknach przez cały dzień. Sama para z gotowania to dużo wilgoci. Poza tym, powietrze zamiast umykać z mieszkania kominem, napływa nim - to jest pewnie zmora większości mieszkań na ostatniej kondygnacji.

Póki co nie miałem u siebie grzyba

PS. Widać jak to wszystko jest zaprojektowane i wykonane. Co i rusz przyjeżdżają z Partnera i coś robią - chociażby ostatnie roboty w nowo oddanym bloku - ładnie teraz wyglądają te mini odpływy (chyba się komuś woda lała spod drewnianych wstawek), a przy silnych opadach jak nic woda będzie się lać ludziom na dole na balkony

Offline

 

#4 2012-11-21 14:12:00

giz

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2012-08-18
Posty: 9
Punktów :   

Re: o spotkanie

Co do wwiewanego powietrza przez wentylacje na ostatnich kondygnacjach to proponuję zwrócić się do Partnera o założenie na kominach elektrycznych wyciągów. U mnie jest taki założony i nawet działa, zimne powietrze nie wpada do mieszkania, jest tylko problem z szybami wentylacyjnymi prowadzącymi do niższych pięter, na nich nie ma zainstalowanych takich urządzeń i do nich niestety pakuje się zimne powietrze znacznie oziębiając ścianę na której przy ujemnych temperaturach skrapla się woda.

Offline

 

#5 2012-11-25 12:52:00

Deli

Administrator

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: o spotkanie

Zdaje się, że ostatnio było coś tam dłubane  w kominach ?

Offline

 

#6 2012-11-28 22:31:13

A&J

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2012-08-10
Posty: 11
Punktów :   

Re: o spotkanie

Wg., mnie w mieszkaniach jest za mało kominów wentylacyjnych, a jak są to obok siebie( tak jest przynajmniej u mnie). Wentylacja to fizyka w czystej postaci żeby wentylacja wyciągała "zużyte" powietrze musi być napływ świeżego, jeśli takowego nie ma lub jest zbyt słabe to wentylacja nigdy nie będzie działać poprawnie, dlatego kominiarze proszą o otwarcie okien przy kontroli .
Ja mam inny problem, kupiliśmy dość mocny wyciąg-okap kuchenny, okazało się ,że jak jest włączany to w innym pomieszczeniu czuć frytki albo kotlet.
Kierownik budowy na kontroli stwierdził, że komin do którego jest podłączony okap jest nieszczelny z sąsiednim i zapach przedostają się do pomieszczenia.
Zrobiłem doświadczenie za radą znajomego fachowca i wyszło szydło z worka.
Wyciąg wyciąga powietrze z kuchni, wdmuchuje do komina wentylacyjnego i w górę, niestety druga kratka i rozszczelnione okna nie "nadążają" wpuszczać świeżego powietrza (tworzy się podciśnienie)i efekt jest taki że wydmuchnięte z kuchni zapachy wracają z dachu kanałem obok i wpadają z powrotem do mieszkania (bezpośrednio do garderoby). Rozwiązanie- gotowanie przy uchylonym oknie:)

Offline

 

#7 2012-11-29 12:57:09

 adus

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2012-08-09
Posty: 20
Punktów :   

Re: o spotkanie

U mnie jest słabo z wentylacją nawet przy otwartych oknach - smażenie, pieczenie zawsze wykonuję przy otwartych oknach a mimo to, czuć w mieszkaniu przez kilka dni

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.biseksualizm.pun.pl www.fifa07online.pun.pl www.im5.pun.pl www.ethersagaonline.pun.pl www.wis.pun.pl