#1 2013-03-11 17:03:39

madlen81

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 4
Punktów :   

Akustyka w mieszkaniach

Czy we wszystkich mieszkaniach jest taka kiepska akustyka, że rozmowy sąsiadów za ścianą słychać ???

Offline

 

#2 2013-03-12 11:02:23

 adus

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2012-08-09
Posty: 20
Punktów :   

Re: Akustyka w mieszkaniach

Raczej tak, i chyba wynika to z faktu, że duża część budynku jest lana betonem.

Offline

 

#3 2013-03-12 11:37:36

Deli

Administrator

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Akustyka w mieszkaniach

Nie z betonu a ściany wewnątrz  są z suporeksu
Mam tylko jedną ściankę vel ''nośna'' - od kuchni sąsiadów z goła na szerokości 3 m. i tyle

Potwierdzam słychać wszystko, poranną toaletę ,rozmowy .... itp....itd.... nie będę się dalej zagłębiać
To chyba jedne z minusów nowoczesnych materiałów budowlanych

Offline

 

#4 2013-03-12 13:23:21

madlen81

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 4
Punktów :   

Re: Akustyka w mieszkaniach

A czy znacie jakieś skuteczne metody na wyciszenie mieszkania?

Offline

 

#5 2013-03-12 14:18:55

Deli

Administrator

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Akustyka w mieszkaniach

No cóż, jak wiadomo to trochę kosztuje i trzeba się liczyć z remontem oraz zmniejszeniem metrażu (7 lub 11 cm) na ścianę. Pod panele kładzie się maty akustyczne, lub korek ale co na sufit ? Kasetony wyszły z mody.  Sama płyta g-k nie wytłumi hałasu, musi mieć w środku wełnę, inaczej zadziała jak membrana i zrobi się głośniej. Z domowych najtańszych sposobów to wszelakie tkaniny wytłumiają dźwięk dobiegający z zewnątrz jak również Nasz własny. Poduszki, firanki, dywany, wykładziny, tapety, duże obrazy, nawet meblościanka itp.

Jestem wychowana w bloku, już przywykłam do odgłosów życia codziennego sąsiadów, traktuję zatem te dźwięki jak wiatr gwiżdżący za oknem
Moja granica wrażliwości/tolerancji kończy się jednak , gdy usłyszę : ''Umcy-Umcy'' przepuszczone przez subwoofer (a bywało już tak kiedyś).

P.S. Można sobie wytapetować ściany wytłaczankami do jajec Ale to chyba bardziej ''obciachowe'' niż kasetony.

Pozdrawiam.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.prl.pun.pl www.dojebane.pun.pl www.narutograanime.pun.pl www.wieniawa.pun.pl www.3pdh.pun.pl