#1 2012-08-08 15:33:45

Deli

Administrator

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 91
Punktów :   

Sprzedaż miejsc postojowych przed bramą wjazdową.

Jak Wszyscy dobrze wiemy Deweloper sprzedaje miejsca poza terenem (nie tanio), i co za tym idzie, zabiera Nam miejsca dla Naszych gości.
Osoby, które tych miejsc nie wykupią, nie będą gdzie miały parkować - dodam, że tych miejsc i tak dla wszystkich nie starczy, zaś miejsca w garażu podziemnym to już inna - droższa bajka.  A jeśli ktoś rozważa plusy czy minusy tego stanu to portfel zawsze będzie najważniejszym wyznacznikiem.

Inna sprawa,- zostaje oddany III budynek na Naszym osiedlu, a co za tym idzie - więcej rodzin będzie miało problemy z zaparkowaniem.
Ci co nie mają miejsc - będą się martwić gdzie zaparują.
Ci co mają - będą się martwić o swoich gości i ich pojazdy.

Pamiętamy Wszyscy jak deweloper obiecywał Nam, że parking ogólnodostępny będzie, ale obecnie znika.
Gość przyjezdny będzie jak ''adept szkoły przetrwania'', albo gdzieś się wciśnie na własne ryzyko i z obawą  o karoserię, albo dostanie mandat za parkowanie w strefie ruchu.

Czy coś tu jest do wywalczenia, powalczenia ?

Offline

 

#2 2012-08-08 18:29:21

pawelminsk

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 2
Punktów :   

Re: Sprzedaż miejsc postojowych przed bramą wjazdową.

W raz z mieszkaniem kupiłem miejsce w garażu podziemnym na samochód prywatny.Mam takze samochód firmowy-jestem przedstawicielem handlowym.Słyszałem ,że Partner za wynajęcie miejsca w garażu podziemnym chce w granicam 200-250 pln za miesiąc.Moi przełożeni nie wyrazili zgody na wynajęcie tego miejsca(kasa firmowa),poniewaz stwierdzili,że ta cena jest z kosmosu i to w Minsku Maz.Opłata za miejsce w garazu miesięcznie wynosi 60 pln+opłata  za miejsce na kwartał 60 pln(podatek)-a więc łączna kwota wynosi miesięcznie 80 pln-za co więc 200-250 pln chce Partner.Miejsca za brama są na sprzedaz,ponieważ Partner szuka kasy-a jest to duża kasa.Podobno zmienił sie plan zagospodarowania przestrzennego i deweloper znalazł luke w prawie i robi to co chce-zaznaczam nie znam się na prawie i przepisach.Moja opinia jest taka-wykorzystali nas na maksa-a miało byc tak pięknie.POZDRAWIAM

Offline

 

#3 2012-08-08 19:14:35

Deli

Administrator

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Sprzedaż miejsc postojowych przed bramą wjazdową.

Tak, te ceny są zatrważające i mocno wygórowane. Ja sama nie zdecyduję się ani na najem ani na kupno - nie na takich warunkach i takich dziwnych ''niepisanych'' zasadach. Wszak czy wisiało gdzieś jakieś ogłoszenie czy informacja ? Nie i to jest najdziwniejsze, że cichaczem czekając aż odjadą mieszkańcy zaczną zakładać blokady na miejsca. Już takie zachowanie zmusza do czujności. A cenowo - odstrasza.
Dodatkowo przybywa Nam problemów z parkingiem dla gości. Tu nie ma gdzie stanąć, nie oszukujmy się - to nie centrum, tylko okolica domków jednorodzinnych i Parku Krajobrazowego. I tu, i tu stawać Naszym gościom nie można zatem więc cóż pozostaje ?

Co do Partnera i szukania kasy ... chyba nie sądzi, że zakupimy miejsca dla własnych gości ?:]

Offline

 

#4 2012-08-08 19:39:41

yerzy

Członek Zarządu Wspólnoty Klonowa 27

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 8
Punktów :   

Re: Sprzedaż miejsc postojowych przed bramą wjazdową.

Zdaje sie, że bez względu na plan zagospodarowania Partner robi na swoim terenie, co chce (droga znajduje sie na jego terenie i ma obowiazek zapewnic jedynie przejezdnosc). I to niestety zgodnie z prawem. Styl tych poczynań jest faktycznie oburzający. Nie wiem, czy nam pozostaje? Jakaś inicjatywa obywatelska w stylu wywieszenia na naszych elewacjach banneru typu: "Kupujesz mieszkanie od Partnera? Auto zostaw u znajomych!"? Ale nie wiem, czy to nie byloby naruszeniem dóbr Pana W. Moze ktos ma jakies inne propozycje...?

Offline

 

#5 2012-08-08 19:42:10

m.

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 8
Punktów :   

Re: Sprzedaż miejsc postojowych przed bramą wjazdową.

Witam.
Wklejam to, co już napisałam na forum znajdującym się na minskmaz.com, w wątku"Osiedle Klonowa traci darmowe parkingi":   
                                                   
'"Jest jeszcze jeden ważny aspekt sprawy na temat tych miejsc parkingowych na Klonowej, a mianowicie ZŁAMANIE UMOWY PRZEZ DEVELOPERA. W momencie, gdy kupowaliśmy mieszkanie ( ok. 3 lata temu), było wyraźnie zadeklarowane( ! ) , że miejsca tuż przed osiedlem są do ogólnej dyspozycji mieszkańców, ich gości, dostawców,kurierów itd. Taka była umowa! Co prawda ustna, ale jednak umowa! Jeśli dobrze się orientuję, umowa ustna w świetle polskiego prawa jest równie wiążąca co pisemna. Nastąpiło zerwanie tej umowy!!! Proponuje, by Wspólnota Mieszkaniowa ( a właściwie dwie obecne wspólnoty, jednocząc się w potrzebie ), razem z administratorami na czele, wystąpili z oficjalnym pismem do PARTNERA, by rozwiązać tę sprawę."

Więcej na: http://minskmaz.com/forum/osiedle-klono … -parkingi?

Offline

 

#6 2012-08-08 19:52:29

Deli

Administrator

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Sprzedaż miejsc postojowych przed bramą wjazdową.

yerzy napisał:

Zdaje sie, że bez względu na plan zagospodarowania Partner robi na swoim terenie, co chce (droga znajduje sie na jego terenie i ma obowiazek zapewnic jedynie przejezdnosc). I to niestety zgodnie z prawem. Styl tych poczynań jest faktycznie oburzający. Nie wiem, czy nam pozostaje? Jakaś inicjatywa obywatelska w stylu wywieszenia na naszych elewacjach banneru typu: "Kupujesz mieszkanie od Partnera? Auto zostaw u znajomych!"? Ale nie wiem, czy to nie byloby naruszeniem dóbr Pana W. Moze ktos ma jakies inne propozycje...?

Zgadza się, własność jest jego, ale:

m. napisał:

Witam.
Wklejam to, co już napisałam na forum znajdującym się na minskmaz.com, w wątku"Osiedle Klonowa traci darmowe parkingi":   
                                                   
'"Jest jeszcze jeden ważny aspekt sprawy na temat tych miejsc parkingowych na Klonowej, a mianowicie ZŁAMANIE UMOWY PRZEZ DEVELOPERA. W momencie, gdy kupowaliśmy mieszkanie ( ok. 3 lata temu), było wyraźnie zadeklarowane( ! ) , że miejsca tuż przed osiedlem są do ogólnej dyspozycji mieszkańców, ich gości, dostawców,kurierów itd. Taka była umowa!

No właśnie ...

Tylko, że to rozwiązanie tylko przez sąd do rozstrzygnięcia
Tu aspektem będą świadkowie, oprócz zawierających umowy.

Jakieś pismo wypadałoby złożyć ale na czym oprzeć podstawy ?
Obietnicy słownej ...?

Offline

 

#7 2012-08-08 20:02:54

yerzy

Członek Zarządu Wspólnoty Klonowa 27

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 8
Punktów :   

Re: Sprzedaż miejsc postojowych przed bramą wjazdową.

obietnica słowna jest wiążąca tak, jak umowa, tylko, że w tym wypadku może być problem ze świadkami - czy sami skarżący (załóżmy, że zbierzemy się "do kupy") wystarczą?

Offline

 

#8 2012-08-08 20:10:36

yerzy

Członek Zarządu Wspólnoty Klonowa 27

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 8
Punktów :   

Re: Sprzedaż miejsc postojowych przed bramą wjazdową.

a moze ktos zawieral umowe w obecnosci znajomego, członka rodziny (nie współmałżonka)? - taka osoba mogłaby być świadkiem w sprawie, bo nie jest stroną; może pójść w tym kierunku?

Offline

 

#9 2012-08-08 20:55:19

AA

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 5
Punktów :   

Re: Sprzedaż miejsc postojowych przed bramą wjazdową.

"...odpowiednie zagospodarowanie działek budowlanych lub terenów, na których jest przewidziana i zrealizowana budowa obiektów budowlanych wynikać będzie przede wszystkim z woli inwestora, lecz wola ta jest ograniczona lub ukierunkowana odpowiednimi przepisami - zwłaszcza ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz przepisami techniczno-budowlanymi. Stąd, w świetle obowiązującego prawa zagospodarowując działkę budowlaną należy urządzić miejsca postojowe dla samochodów użytkowników stałych, a wiec zarówno użytkowników lokali mieszkalnych, jak i lokali o innym przeznaczeniu oraz osób przebywających okresowo. Wśród zagospodarowanych miejsc postojowych powinny być również miejsca postojowe dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne.

Niemniej, późniejsze utrzymanie (po dopuszczeniu obiektu do użytkowania) tych miejsc parkingowych, w tym likwidacja miejsc ogólnodostępnych funkcjonujących na terenie prywatnym, nie jest w żaden sposób kontrolowana przez organy nadzoru budowlanego.
Stąd też jakkolwiek inwestor musi zaprojektować miejsca parkingowe oraz ponieść określone koszty budowy miejsc parkingowych, to nie musi ich następnie utrzymywać na warunkach jakie zostały określone w decyzji o warunkach budowy i zagospodarowania przestrzennego czy też w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego."

To jest właśnie luka w prawie którą wykorzystał pan W.
Trzeba by było może zasięgnąć rady Powiatowego Rzecznika Konsumentów może znajdzie jakieś przepisy mówiące o tym że jednak powinny być miejsca parkingowe dla gości.

Siedziba Rzecznika Praw Konsumenta:

ul. Konstytucji 3 Maja 16
pok. nr 201
05-300 Mińsk Mazowiecki


tel./fax (0 prefiks 25) 756 40 41
http://powiatminski.pl
e-mail: rzecznik.konsumentow@powiatminski.pl
e-mail: prk@powiatminski.pl

Godziny pracy:

    poniedziałek - godz. 11.00 - 17.00
    wtorek - godz. 8.00 - 14.00
    czwartek - godz. 8.00 - 14.00

Offline

 

#10 2012-08-08 21:42:46

m.

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 8
Punktów :   

Re: Sprzedaż miejsc postojowych przed bramą wjazdową.

Plany zagospodarowania terenu developer, jak się przekonaliśmy, zmieniać może... Ja bym się jednak trzymała tego, iż umowa słowna= umowa wiążąca. Umowy z nami, kupującymi mieszkania, nie można ot tak sobie zmienić. I stąd moje pytanie: CZY MIESZKA Z NAMI PRAWNIK??

Offline

 

#11 2012-08-08 21:48:43

m.

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 8
Punktów :   

Re: Sprzedaż miejsc postojowych przed bramą wjazdową.

A swoją drogą, oficjalne, wspólne pismo w tej sprawie, od Wspólnoty Klonowa 27 i Wspólnoty Klonowa 27a,  można by było złożyć. Może byś yerzy ( Panie Jurku ) poinformował o tym, w naszym imieniu,  Panią Tkaczyk, i ona by coś "naskrobała na papierze" w porozumieniu z drugą wspólnotą?
Wypada coś zrobić, a nie tylko się żalić na forach...

Ostatnio edytowany przez m. (2012-08-08 21:51:26)

Offline

 

#12 2012-08-08 22:11:53

yerzy

Członek Zarządu Wspólnoty Klonowa 27

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 8
Punktów :   

Re: Sprzedaż miejsc postojowych przed bramą wjazdową.

żali, zdaje sie, nie wylewalem, szukam jak inni rozwiazań
sprawa byla z Pania Tkaczyk omawiana, nie czuję się jednak upoważniony do wyjasniania na otwartym forum ustalen podejmowanych z zarzadem wspolnoty 27a jak rowniez omawiania zamierzen w tym zakresie - to chyba zrozumiale i sluzy interesom nas wszystkich
natomiast slusznie, moim zdaniem, uzytkownik AA przywoluje interpretacje zapisow ustawy Prawo budowlane i Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków
technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, bo jasno z tej interpretacji wynika, że ww. akty prawne nas nie chronią, mozna sie opierac jedynie na obietnicy ustnej i niedotrzymaniu warunkow tak zawartej (choc nie spisanej) umowy

Ostatnio edytowany przez yerzy (2012-08-08 22:46:15)

Offline

 

#13 2012-08-08 22:43:03

Deli

Administrator

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Sprzedaż miejsc postojowych przed bramą wjazdową.

m Jesteśmy tu po to by właśnie w sprawach tego typu wypracować wspólne stanowisko i sposób działania. Lepiej rozważać w grupie, niż każdemu z osobna -  motywacja większa do działania.

AA Dostarczył/ła cennych informacji,

W Galerii zamieściłam zdjęcia tego jak teraz wygląda parkowanie.

(Niestety nie jestem prawnikiem, więc nie orientuję się jak to może wyglądać od strony prawnej).
Obawiam się jednak, że deweloper przemyślał wszystkie Nasze ruchy.

Offline

 

#14 2012-08-08 22:43:47

m.

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 8
Punktów :   

Re: Sprzedaż miejsc postojowych przed bramą wjazdową.

Moja wypowiedź nie miała zabrzmieć sarkastycznie, i nie chodziło mi bynajmniej o Ciebie, Szanowny Użytkowniku yerzy, ale o Nas - mieszkańcach Klonowej ogólnie, łącznie ze mną   Jeśli opacznie wziąłeś ją do siebie, to bardzo przepraszam, powinnam się precyzyjniej wyrażać... My Polacy, niestety, mamy to do siebie, że lubimy dużo gadać, żalić się wkoło na swój los, ale gdy trzeba wziąć się do działania, to nagle "nas nie ma"...  Nie chciałabym, aby te forum stało się właśnie takim miejscem tylko do narzekań.

Ps. Trochę samosarkazmu;) : Ja sama zbierałam się, żeby napisać maila w tej sprawie do Naszej Pani administratorki -zbierałam się, zbierałam, i nie napisałam... Jak ta sójka, która wybierała się za morze;) To dobrze, że Nasz Zarząd ma refleks, i pilnuje takich spraw. Pozdrawiam.

Offline

 

#15 2012-08-08 22:47:55

yerzy

Członek Zarządu Wspólnoty Klonowa 27

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 8
Punktów :   

Re: Sprzedaż miejsc postojowych przed bramą wjazdową.

uzytkowniku m., zauwazylem moja nadinterpretacje i dlatego edytowalem posta - najpewniej pisalismy rownolegle

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ethersagaonline.pun.pl www.wis.pun.pl www.im5.pun.pl www.biseksualizm.pun.pl www.husarteam.pun.pl