#1 2012-08-19 09:47:13

Deli

Administrator

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 91
Punktów :   

Z tym chyba u Nas nie jest najlepiej ... ?

Chodzi o owe bezpieczeństwo.
Ktoś dowcipny zaraz dopisze: ''pewnie, że jest bezpieczniej bo w końcu funkcjonuje brama, pomijając fakt, dużej dziury z drugiej strony osiedla ''

To tak dla żartu sformułowane.
Swoją drogą, ładnie tam wykończyli (ciekawe kiedy dokończą tam drogę ?)

Offline

 

#2 2012-08-23 12:04:46

michal

Mieszkaniec

4241790
Zarejestrowany: 2012-08-23
Posty: 2
Punktów :   

Re: Z tym chyba u Nas nie jest najlepiej ... ?

Niestety i do nas zaczęło zaglądać złodziejstwo ale sami jesteśmy sobie winni nie dbając o bezpieczeństwo na terenie osiedla. Kwestię ogrodzenia osiedla pomijam ale czy tak trudno każdemu zamykać za sobą drzwi na klatce? Po ostatniej akcji na chwilę było jak powinno i jakby bezpieczniej, ale wszystko wróciło do stanu pierwotnego... do następnej kradzieży lub nie daj Boże, włamania. Nie patrzmy na innych tylko zacznijmy od siebie

Offline

 

#3 2012-08-28 21:09:21

IK0205735

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2012-08-09
Posty: 42
Punktów :   

Re: Z tym chyba u Nas nie jest najlepiej ... ?

Oczywiście zamykana brama nie zapewni żadnego bezpieczeństwa... w obecnym kształcie to chyba bardziej przeszkadza skoro i tak wszyscy mają lub mogą mieć pilota... Bezpieczeństwo można by podnieść jakimiś porządkowymi, ale to jest ekonomicznie uzasadnione gdy będzie więcej bloków w jednej "zagrodzie".

Offline

 

#4 2012-08-29 10:23:46

gosiaczek241

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2012-08-09
Posty: 7
Punktów :   

Re: Z tym chyba u Nas nie jest najlepiej ... ?

No nie wiem czy wszyscy mogą mieć dostęp do pilota. Bo ostatnio usłyszałam, że tylko Ci co maja wykupione lub wynajmują miejsca parkingowe mogą kupic pilot. Jednak nie zmienia to faktu że z drugiej strony wjedzie i wejdzie każdy kto chce. Poza tym może mieszkańcy zwrócili by uwagę na prędkość jaką rozwijają jeżdżąc po osiedlu. Bo to jest straszne. Tu jest naprawdę duzo małych dzieci. Ostatnio jeden samochód na numerach zagranicznych prawie mnie staranował...

Offline

 

#5 2012-08-29 13:52:21

Krokodyle

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2012-08-13
Posty: 30
Punktów :   

Re: Z tym chyba u Nas nie jest najlepiej ... ?

Jakiś czas temu rozpytywałem w kwestii garbów na jezdni ale jakoś bez odzewu. A na drodze wewnętrznej to prędkość między 5 a 25km/h maksymalnie. Tak na marginesie taka sama prędkość obowiązuje na samej Klonowej.

Offline

 

#6 2012-09-21 10:57:01

michal

Mieszkaniec

4241790
Zarejestrowany: 2012-08-23
Posty: 2
Punktów :   

Re: Z tym chyba u Nas nie jest najlepiej ... ?

Mam wrażenie, że niektórym po prostu nie chce się wsukiwać kodu domofonem więc łatwiej zostawić drzwi otwarte. Jestem jeszcze w stanie zrozumieć gdy jest 30 stopniowy upał ( choć nawet wtedy na klatkach było chłodno), ale ostatnio tempratury oscylują wokół 10 stopni. Komuś znowu musi coś zginąć żeby na chwilę było dobrze.

Offline

 

#7 2012-09-22 16:48:50

Krokodyle

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2012-08-13
Posty: 30
Punktów :   

Re: Z tym chyba u Nas nie jest najlepiej ... ?

Z moich obserwacji wynika, że to nie dorośli a dzieci zostawiają otwarte drzwi bawiąc się w wejściu do bloku. Nie ma to innego miejsca albo miejsc do tego celu? Nie wspomniawszy o radosnym wydzieraniu się i bieganiu po klatce schodowej. Ciekaw jestem czemu rodzice nie uciszają swoich pociech? Dawno temu jak byłem mały obowiązywała zasada, że na klatce schodowej zachowujemy się możliwie cicho. Podobna zasada obowiązywała też w komunikacji publicznej.

Offline

 

#8 2014-03-18 19:14:56

IK0205735

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2012-08-09
Posty: 42
Punktów :   

Re: Z tym chyba u Nas nie jest najlepiej ... ?

@gosiaczek do pilota na pewno mają dostęp nie tylko osoby, które wykupiły miejsca parkingowe lub te w garażu. Raczej wszyscy co mają mieszkania stąd można mieć auto parkować gdzieś na osiedlu i otwierać sobie bramę z pilota - info od Pawła Parola.
A co do samego bezpieczeństwa to mieszkaniec mieszkańcowi wilkiem .
Pamiętam dwie sytuacje... sąsiadka z 3 piętra i jej syn co sprowadzał kolegów z Ludowej (min wydzierający się "chropowaty" - sąsiedzi się wyprowadzili to i towarzystwo zniknęło, druga sytuacja zabawniejsza: naparzające się po twarzach dwie koleżanki sąsiadki - widok z balkonu zabawny
także myślę, że monitoring to się nie sprawdzi.

Offline

 

#9 2014-03-18 21:20:00

Deli

Administrator

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 91
Punktów :   

Re: Z tym chyba u Nas nie jest najlepiej ... ?

Z tym sąsiedztwem to niestety szczera prawda.
Wychowywałam się w wieżowcu. Nie przypominam sobie by relacje sąsiedzkie były aż tak napięte. To smutne i zarazem niepojęte ... wiadomo, nie każdego się lubi, ale jestem też zdania, że nie trzeba tego wszędobylsko okazywać, Szczególnie złośliwie oddziaływać na innych (u nas np. bluzgi na tarasach, głośna muzyka, imprezy) Może to kwestia wieku a może i braku obycia. A może to po prostu kwestia braku umiejętności współżycia sąsiedzkiego.
Czasy mamy też inne ... i tak jak napisał Krokodyle ... kiedyś wychowywało się inaczej

Co do monitoringu ... pożyjemy-zobaczymy. W każdym bądź razie żadne z Nas nie chciałoby być okradzione, więc wszelakiego typu zabezpieczenia są mile widziane. Sceptyczne nastawienie tych którzy nie zostali okradzeni jest jak najbardziej słuszne aczkolwiek trzeba też umieć się postawić na miejscu tych którzy tego doświadczyli. Jako Wspólnoty musimy działać wspólnie nawet w temacie który bezpośrednio Nas nie dotyczył.

Sparing sąsiadek ...hmmm...Jeszcze nie takie sceny będzie można z okna zobaczyć jak mniemam 

Pozdrawiam.

Offline

 

#10 2014-04-12 21:06:10

IK0205735

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2012-08-09
Posty: 42
Punktów :   

Re: Z tym chyba u Nas nie jest najlepiej ... ?

@Deli: sparing sąsiadek - to dobre, aż zapamiętam.
Z monitoringiem jest trzeba pamiętać o kwestiach technicznych. Czy obraz się nagrywa czy tylko leci na żywo na jakimś monitorku. Jak nagrywany to miejsca na serwerach... jakich serwerach? Ktoś to analizuje? Jeżeli tak to jakiś Securit?
Osobiście nie czuję się zagrożony na osiedlu.
Zniszczenia auta obawiam się od wkurzonego sąsiada co "3 tygodnie" temu  wg niego zajechałem mu drogę.
Osobiście uważam, że 90% bezpieczeństwa zależy od nas a z nami jest tak jak napisałaś....

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hodwg.pun.pl www.narutogameplay.pun.pl www.veterans.pun.pl www.mechatronika10.pun.pl www.beybladefans.pun.pl